17.06.2021 – ALAN BALCEROWSKI QUINTET oraz GRUPA MUZYCZNYCH PRZYJACIÓŁ
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę

17.06.2021 – ALAN BALCEROWSKI QUINTET oraz GRUPA MUZYCZNYCH PRZYJACIÓŁ

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ELJAZZ zaprasza na pierwszy koncert dziewiątej już edycji Europejskiej Akademii Jazzu. W dniu 17 czerwca 2021 na scenie Eljazzu wystąpią dwa zespoły:

ALAN BALCEROWSKI QUINTET

Zespół tworzą muzycy o odmiennych osobowościach, których jednak łączy zamiłowanie do akustycznego brzmienia. Materiał muzyczny stanowią kompozycje lidera, które na próbach narodziły się na nowo przez artyzm muzyków kwintetu. Muzyków znanych bydgoskiej publiczności już bardzo dobrze, acz mamy nadzieję, że zainteresują klubową publiczność nową odsłoną jazzowego grania.

Alan Balcerowski – saksofon sopranowy i tenorowy, flet
Mikołaj Wienke – saksofon altowy i tenorowy
Michał Gozdek – fortepian
Antoni Olszewski – kontrabas
Kamil Miszewski – perkusja

GRUPA MUZYCZNYCH PRZYJACIÓŁ:

Grupa Muzycznych Przyjaciół powstała 15 lat temu z potrzeby muzykowania i dla przyjemności przebywania w miłym towarzystwie. Spotkania zespołu odbywają się w każdą niedzielę tylko po to, żeby muzycy mogli realizować swoje pomysły i szukać inspiracji.

Pomimo tego, że zespół nie stawia sobie celów komercyjnych i gra głównie dla własnej satysfakcji, to ich nieczęste koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności.

Grupa Muzycznych Przyjaciół gra szeroko rozumianą muzykę rozrywkową z jazzowym zacięciem we własnych aranżacjach a członkowie Grupy to zarówno muzycy zawodowi jaki i amatorzy.

Podstawowy skład tworzą następujące osoby:

– Maria Treder-Michałowska – śpiew,
– Andrzej Tasarek – gitara basowa,
– Leszek Mulorz – trąbka,
– Henryk Kujawa – gitara,
– Wojciech Romanowski – perkusja,
gościnnie: Bartek Jarosz – saksofon

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Reklama