Cykl 10 spotkań online pt. Wiara. Rozum. Książka
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę

Cykl 10 spotkań online pt. Wiara. Rozum. Książka

Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na “Cykl 10 spotkań online pt. Wiara. Rozum. Książka”. Celem projektu jest promocja czytelnictwa. W każdym odcinku będą omawiane książki, które niedawno się ukazały lub ukażą i stanowią inspirację dla dyskusji na temat wiary i rozumu. Do każdego spotkania organizatorzy zapraszają dwie osoby z grona publicystów, ekspertów, intelektualistów. Moderatorem spotkań będzie red. Marek Zając, znany dziennikarz zajmujący się tematyką religijną i społeczną.

Pierwsze spotkanie cyklu będzie dotyczyć książki autorstwa Petera Seewalda pt. “Benedykt XVI. Życie”. Wydarzenie online odbędzie się 10 czerwca 2021 r. o godz. 21:00 na kanale Youtube Instytutu Prymasa Józefa Glempa

W debacie będą uczestniczyli: Marek Zając – moderator, Tomasz Terlikowski, Sebastian Duda.

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem, nasz Redaktor zadał kilka pytań opiekunowi Instytutu Prymasa Józefa Glempa – Piotrowi Turowskiemu.

Jak powstała idea cyklu spotkań realizowanych przez Państwa Instytut?

Spotkania wychodzą naprzeciw zmianom mentalności społeczeństwa polskiego spowodowanym chociażby przez proces laicyzacji. Wraz z odbiorcami cyklu pragniemy szukać odpowiedzi na aktualne problemy duchowości.

 Przed nami pierwszy odcinek, jaka tematyka jest przewidziana?

Pierwszy odcinek będzie dotyczył książki Petera Seewalda pt. Benedykt XVI. Życie. Jest to pierwsza pełna biografia papieża-emeryta. Papież-emeryt Benedykt XVI jest wybitnym teologiem, który przez całe swoje życie intelektualne szukał powiązań między wiarą i rozumem.

 Skąd taki wybór rozmówcy?

Rozmówcy są wybitnymi znawcami historii Kościoła oraz tematyki społeczno-religijnej.

 Co czeka na widzów w kolejnych odcinkach?

W następnych odcinkach będziemy dalej szukać powiązań wiary z rozumem w oparciu o ciekawe dzieła z zakresu myśli chrześcijańskiej.

Redakcja BluStreamTV

Reklama