Czas na DMPJ! Młodzi zawodnicy ruszają po zwycięstwo
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę

Czas na DMPJ! Młodzi zawodnicy ruszają po zwycięstwo

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to zawody pozwalające młodym zawodnikom rywalizować między rówieśnikami o jak najlepszy wynik. To m.in. w takich zmaganiach swój talent szlifują największe talenty, z czasem zaczynając stanowić o sile dyscypliny. Początek regionalnej rywalizacji zaplanowano na 20 i 21 kwietnia w Gdańsku.

Tegoroczna edycja DMPJ zaczyna się od podziału na grupy regionalne. Jedną z nich tworzą juniorzy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, eWinner Apatora Toruń, ZOOleszcz DPV GKM-u Grudziądz oraz Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Ta część rywalizacji jest dla nasz szczególnie ważna, gdyż zajmiemy się transmisją wydarzeń nad morzem oraz w Bydgoszczy.

Wspomniane zespoły będą miały co robić. Mianowicie w tym roku zaplanowano osiem turniejów, po dwa w każdym mieście. Każdego dnia zespoły powalczą o punkty meczowe, których suma pozwoli im na awans do najlepszego etapu. W pierwszej części jest o co walczyć, gdyż możliwe, iż nawet ostatnia drużyna przejdzie dalej jako „lucky loser”.

Pierwsza rywalizacja odbędzie się w Gdańsku. W dniach 20 i 21 kwietnia drużyny znajdą się nad morzem, walcząc o pierwsze punkty. Faworytem wydaje się ekipa z Torunia, prowadzona na torze przez rewelację tego sezonu – Krzysztofa Lewandowskiego. Kłopoty nie opuściły natomiast Polonii, gdyż w poniedziałkowym spotkaniu ligowym kontuzji nabawił się Mateusz Błażykowski.

O tym, kto najlepiej poradzi sobie wśród rówieśników, przekonamy się we wtorek i środę od godziny 16. Transmisja zmagań dostępna będzie na kanale – YouTube.


Link do transkrypcji: https://www.youtube.com/watch?v=Yp7NWOUa87w 
Link do transkrypcji dzień drugi: https://www.youtube.com/watch?v=ISM1eVou3Dk 

Reklama