Debaty “Horyzonty Edukacji”
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę

Debaty “Horyzonty Edukacji”

W dniach 28.09 – 29.09.2021 odbędą się debaty, które towarzyszą 5. edycji Festiwalu Pozytywka.

Patronat: Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IFiS PAN)

Przewodniczący rady programowej: dr hab. prof. nadzw. IFiS PAN, Daniel Roland Sobota.

W ostatnich dniach września w Bydgoszczy Fundacja Kultury Pozytywka organizuje debaty dotyczące szeroko rozumianej edukacji m.in. dzieci i młodzieży, w tym również edukacji artystycznej.

Debaty skupią się na analizie najnowszych osiągnięć i trendów światowych w zakresie edukacji m.in. dzieci i młodzieży. Będziemy dyskutować o możliwościach, horyzontach, zmianach, perspektywach, znaczeniach, rozwoju i poszerzaniu spektrum.

Chcemy też poddać analizie wiodące i perspektywiczne idee towarzyszące edukacji oraz zbadać ich umiejscowienie w błyskawicznie zmieniającym się świecie. Prześledzimy też, czy nadążamy za tymi zmianami.

Chcemy, aby Debaty były czymś więcej niż spotkaniem teoretyków. Planujemy swobodną dyskusję i wymianę poglądów, dotyczącą także formy spotkania. W trakcie debaty omówione zostaną przykłady programów i działań, zwłaszcza ze sfery edukacji kulturalnej, skutecznie wprowadzanych i realizowanych w Polsce, Norwegii, Finlandii i Japonii.

Zaprosiliśmy do współpracy wybitne osobowościami nauki związane m.in. z Polską Akademią Nauk, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Warszawskim, Komitetem Nauk Pedagogicznych PAN, WSPS Warszawa, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,

Zaprosiliśmy również do dialogu wybitne osobowości działające na styku kultury i edukacji dla młodzieży:  Elżbietę Opiłę (Prezeska Fundacji i Wydawnictwa „Kosmos dla Dziewczynek” z Warszawy; Dorotę Buchwald z Instytutu Teatralnego w Warszawie, Łukasza Kosińskiego dyrektora Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego dyrektora Parku Kultury// Młyny Rothera w Bydgoszczy.

Partnerami realizacji debat będą: Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Województwo Kujawsko Pomorskie, Miasto Bydgoszcz, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli, Bydgosta Sp. z.o.o, Grupa Moderator, Business Network International (BNI), Młyny Rothera/Młyny w Budowie, BluStreamTV.

Organizator: Fundacja Kultury Pozytywka

Całość debat będzie transmitowana online przez redakcję BluStreamTV.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie 

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Źródło informacji: https://pozytywkafundacja.pl/ 

Reklama